Podrabiał faktury - zatrzymali go rawscy kryminalni - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Podrabiał faktury - zatrzymali go rawscy kryminalni

Rawscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zatrzymali i przedstawili zarzuty oszustwa gospodarczego oraz podrabiania dokumentów 33-latkowi z powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna podrabiał dokumenty dzięki czemu wzbogacił się o 180 tysięcy złotych. Lecz „fortuna kołem się toczy”....

18 listopada 2020 roku rawscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zatrzymali 33 – letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli dokumentację oraz znaleźli ponad 6 gramów marihuany. Po „konfrontacji” z materiałem dowodowym gromadzonym przez śledczych od ponad pół roku 33 – latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna podrabiał dokumentację w firmie, w której był zatrudniony, stanowiącą podstawę do wypłaty świadczeń za wykonane usługi i podawał w nich swój numer konta bankowego. Firma, w której był zatrudniony na podstawie przedstawianych przez niego dokumentów dokonywała przelewów za rzekome usługi innych firm nie wiedząc, że pieniądze w rzeczywistości wpływają na rachunek ich pracownika. W ten sposób wzbogacił się o 180 tysięcy złotych. Możliwe, że to jeszcze nie koniec sprawy.  Po analizie dokumentów zabezpieczonych w trakcie przeszukania okaże się, czy lista zarzutów będzie dłuższa. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli majątek tomaszowianina o wartości 40 tysięcy złotych.

Za oszustwa podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadania marihuany musi liczyć się z karą do 3 lat więzienia.

mł. asp. Małgorzata Lewandowska

  • kodeks karny, na którym leżą kajdanki