Informacje

Mistrzostwa Polski Policji w Siatkówce – Zawiercie 2016r.

W dniach 20 – 23 września 2016r. reprezentacja garnizonu łódzkiego policjantów uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Policji w Siatkówce – Zawiercie 2016r. Było to możliwe między innymi dzięki wsparciu finansowemu NSZZ Policjantów woj. łódzkiego. Poza Naszą drużyną do rywalizacji stanęło 12 innych zespołów reprezentujących: Centralne Biuro Śledcze Policji oraz komendy wojewódzkie z Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Opola, Poznania, Radomia, Szczecina, Olsztyna i Wrocławia.

W pierwszym dniu rozegrane zostały między innymi rozgrywki grupowe, w których nasi reprezentanci pokonali faworyzowany team z Wrocławia oraz drużynę ze Szczecina. Zwycięstwa te pozwoliły na grę w ćwierćfinale, w którym Nasza drużyna, ponownie bez straty seta, pokonała reprezentantów CBŚP. Po tym zwycięstwie drabinka turniejowa wskazała że kolejnym przeciwnikiem, w walce o finał będzie drużyna z Katowic (dwukrotny mistrz poprzednich edycji). Reprezentacja łódzkiego garnizonu nie zdołała pokonać drużyny gospodarzy i musiała zadowolić się udziałem w meczu o 3 miejsce.
W meczu tym Nasi siatkarze stanęli naprzeciwko drużyny z Bydgoszczy (druga drużyna poprzednich mistrzostw). Pierwszy set zakończył się zwycięstwem reprezentantów KWP w Bydgoszczy, jednakże Nasza drużyna potrafiła zmobilizować się i doprowadzić do tie-breaka. Ostatnia partia meczu była bardzo wyrównana. W końcówce tej partii kontrowersyjna decyzja sędziego zawodów odebrała naszym siatkarzom brązowe medale, które już właściwie wisiały na ich szyjach. Jednakże powtórzenie akcji przy zakończonym meczu 15:13 dla nas, spowodowało że karta odwróciła się i minimalnie na przewagi zwyciężyli reprezentanci KWP w Bydgoszczy.