Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Будьте в курсі і в безпеці на дорозі

Policjanci z kutnowskiej komendy codziennie na drogach czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. W obecnej sytuacji mundurowi szczególnie dbają również o bezpieczeństwo i pomagają uchodźcom, którzy uciekają z Ukrainy. W tym celu zaktualizowana została ulotka tłumaczona na język ukraiński zawierająca najważniejsze przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Edukacja w tym zakresie uchodźców jest bardzo ważna bo oni również są uczestnikami ruchu drogowego na naszych drogach.

Policjanci z kutnowskiej komendy dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu w tym również uchodźców którzy przybyli w ostatnim czasie do naszego powiatu prowadzą działania pod nazwą „Bądź świadomy i bezpieczny na drodze”. Na potrzeby tych działań powstała ulotka informacyjna oraz plakaty zawierające zaktualizowane najważniejsze przepisy  ruchu drogowego, tłumaczona również na język ukraiński. Poprzez takie działania chcemy przypomnieć wszystkim użytkownikom, że korzystając z drogi zobowiązani jesteśmy do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Pamiętaj świadome i odpowiedzialne zachowanie ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

W przygotowanych materiałach profilaktycznych oprócz aktualnych przepisów prawnych można znaleźć również informacje na temat konsekwencji ich nie przestrzegania. Ponadto przypominamy o przepisach dotyczących tzw. „korytarza życia”, czy prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach. Nie zapomnieliśmy również o informacji na temat jednej z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jaką jest prędkość. Dzięki informacją zawartym w tej ulotce przypomnisz sobie również o innych ważnych zasadach ruchu drogowego, których przestrzeganie pomoże bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

podkom. Edyta Machnik

 

 

Powrót na górę strony