Informacje

Policjantki z kutnowskiej komendy wzięły czynny udział w szkoleniu wychowawców Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z terenu garnizonu łódzkiego.

W szkoleniu zorganizowanym przez Fundację Mały Duży Człowiek, dotyczącym sytuacji kryzysowych w pieczy zastępczej profilaktyki uzależnień i algorytmów postępowania z dziećmi i młodzieżą wzięli udział wychowawcy, dyrektorzy i koordynatorzy Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z terenu całego garnizonu łódzkiego. Jednym z punktów szkolenia było wystąpienie policjantek z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Szkolenie odbyło się 12 maja 2022 roku na terenie Łodzi. Organizatorem była Fundacja Mały Duży Człowiek stworzona dla dzieci, które los doświadcza niejednokrotnie mocniej, niż są w stanie udźwignąć na swoich barkach. Słuchaczami szkolenia byli wychowawcy, dyrektorzy i koordynatorzy Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z terenu całego garnizonu łódzkiego. Wśród licznych prelegentów swój czynny udział miały również policjantki z kutnowskiej komendy podkom. Edyta Machnik i sierż.sztab. Daria Fraszczyk, które omówiły środki odurzające i psychotropowe wskazując jakie objawy mogą wystąpić po ich zażyciu. Policjantki prezentowały również walizkę edukacyjną zawierającą atrapy narkotyków oraz przedmioty mogące służyć do porcjowania, przechowywania i ukrywania tych substacncji. Na koniec nie zabrakło również informacji dotyczących procedur postępowania w przypadku podejrzenia, że podopieczny znajduje się po wpływem jakiegoś środka lub w przypadku kiedy ujawnią przy nim substancję, której posiadanie może być zabronione.

podkom. Edyta Machnik

  • policjantki stoją po bokach ekranu na sali wykładowej , omawiają prezentację przed nimi na krzesłach siedzą słuchacze
  • na krzesłach siedzą dwie panie, widać jej plecami trzymają w rękach atrapy środków odurzających, oglądają
  • policjantki stoją po bokach ekranu na sali wykładowej , omawiają prezentację przed nimi na krzesłach siedzą słuchacze
Powrót na górę strony