Informacje

Pijany wsiadł za kółko i dachował

38-letni kierowca opla utracił panowanie nad swoim pojazdem i dachował na ulicy Aleksandrowskiej. Mieszkaniec Łodzi był pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.  Mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy. Teraz sąd zdecyduje o wymiarze kary dla 38-latka.

12 maja 2022 roku około godziny 19:00 policjanci łódzkiej drogówki zostali wezwani do kolizji drogowej na ulicy Aleksandrowskiej. Według zgłaszających samochód miał dachować, a kierowca nie chce poczekać na przyjazd policji.  Mundurowi bardzo szybko zjawili się na miejscu zdarzenia. W rozmowie ze świadkami ustalili, że kierujący oplem poruszając się ulicą Aleksandrowską nie dostosował prędkości do warunków ruchu, utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas ruchu, następnie przejechał przez pas zieleni i dachował. Po zdarzeniu mężczyzna o własnych siłach wyszedł z auta i chciał się oddalić, jednak świadkowie zatrzymali go i razem z nim oczekiwali na przyjazd służb.  W trakcie rozmowy z 38-latkiem, mundurowi wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przyznał policjantom, że wsiadając za kierownicę miał pełną świadomość tego, że jest pijany. Jak się dalej okazało podczas interwencji, 38-latek nie miał przy sobie prawa jazdy. Mężczyzna oświadczył, że nie posiada dokumentu, bo uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte za punkty. Funkcjonariusze potwierdzili informację w systemie policyjnym.

Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, wsiadając za kierownicę po alkoholu. Naraził na niebezpieczeństwo nie tylko własne życie, ale także życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Poniesie teraz surowe konsekwencje swojego zachowania, odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem. Za te czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

PAMIĘTAJMY!!!

Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach wypadki. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację.

Policjanci przypominają, że uprawnienie do kierowania pojazdami jest bardzo przydatne – z racji miejsca zamieszkania, wykonywanej pracy czy innych obowiązków. Ewentualna utrata uprawnień może być bardzo dużym problemem. Aby do tego nie dopuścić, najlepiej przestrzegać zasad ruchu drogowego.

 mł. asp. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

 

  • Pojazd sprawcy
  • Miejsce zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony