Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzcy policjanci na „Pikniku weterana”

23 lipca 2022 roku na terenie łódzkiej Manufaktury odbyła się trzecia edycja Pikniku „Pomoc dla Weterana”. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Łodzi po raz kolejny wzięli udział w tym przedsięwzięciu oraz zaprezentowali swój sprzęt.

23 lipca 2022 roku od godziny 9:00 na Rynku Łódzkich Włókniarek rozpoczął się piknik Fundacji Pomoc dla Weterana. Swoje stoiska promocyjne zaprezentowały jednostki wojskowe, Policja, Straż Miejska jak również militarne grup rekonstrukcyjne.

Namiot łódzkich policjantów cieszył się dużą popularnością. Maluchy odwiedzające stoisko ze swoimi rodzicami miały okazję z bliska zobaczyć policyjny radiowóz i posiedzieć za jego kierownicą. Uczestnicy pikniku mogli chociaż przez chwile poczuć się policjantami „drogówki”. Każde dziecko miało wykonane pamiątkowe odbitki linii papilarnych. Najmłodsi bardzo chętnie malowali rysunki Kota Prewencjusza opowiadając przy tym mundurowym jak należy się prawidłowo zachowywać w czasie wakacyjnego wypoczynku.  Funkcjonariusze osobom zainteresowanym służbą w niebieskim mundurze przybliżyli wszystkie szczeble rekrutacji i doboru do Policji. Stróże prawa opowiadali na czym polega zawód policjanta, czym zajmują się w codziennej służbie policjanci „wypadkowej”, grupa SPEED, dzielnicowi, oficer prasowy, przewodnik jak również technik kryminalistyki.  Wszystkie dzieci otrzymały ulotki i gadżety o tematyce prewencyjnej m.in. elementy odblaskowe, piny z wizerunkiem Kota Prewencjusza. Dla starszych osób odwiedzających stoisko policjanci przygotowali broszury z informacjami prewencyjnymi.

Ważnym punktem pikniku byli specjalni goście, którzy pod eskortą policjantów łódzkiej drogówki wjechali na rynek Manufaktury. Była to kilkunastoosobowa grupa Powstańców Warszawskich, a wśród nich m.in. major Wojska Polskiego w stanie spoczynku Leszek Żukowski, ps. Antek, były prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK, sanitariuszka ze zgrupowania „Chrobry II” Zofia Czekalska ps. Sosenka, straszy strzelec Batalionu Ruczaj Witold Cegieła ps. Tolek. Na Pikniku nie zabrakło również grupy powstańców, którzy obecnie mieszkają w Łodzi: ppor. Barbary Mazurkiewicz ps. Muszka, sanitariuszki i łączniczki w powstaniu, płk. Włodzimierza Pajdowskiego ps. Niemen, żołnierza AK, uczestnika akcji Kedywu i akcji „Burza”, a także Gryzeldy Dudzińskiej ps. Zela, żołnierki Szarych Szeregów, uczestniczki akcji tzw. Małego Sabotażu.  Powstańcy odwiedzili każde stoisko, przy którym z zaciekawieniem rozmawiali z jego opiekunami. Łódzcy policjanci jednogłośnie przyznali, że była to wyjątkowa okazja do spotkania z bohaterami tamtych czasów, a także możliwość posłuchania ich niezwykłych historii i wojennych losów. 

 

mł. asp. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

  • policjantka stoi ze starszą kobitą
  • policjantka rozmawia z dzieckiem
  • policjantki stoją pod namiotem z dziećmi
  • policjantka stoi z małymi dziećmi
  • dziecko przebrane za policjanta
  • policjanta stoi obok starszego mężczyzny
Powrót na górę strony