Informacje

Śmiertelny wypadek na DK 74

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na DK 74. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła 45-letnia kobieta. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło 4 sierpnia 2022 roku przed godziną 16:00 na drodze krajowej nr 74 pomiędzy Jaksonkiem a Sulejowem. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierująca toyotą yaris jadąc w kierunku Sulejowa, z niewyjaśnionych okoliczności zjechała na przeciwległy pas ruchu. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku ciągnikiem siodłowym man z naczepą. 45-latka poniosła śmierć na miejscu. Pasażerki toyoty w wieku 15 i 18 lat zostały przewiezione do szpitala. 42-letni kierujący pojazdem ciężarowym był trzeźwy. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali niezbędne czynności, które pozwolą ustalić dokładną przyczynę, tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dostosowujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz do własnych umiejętności. Nadmierna prędkość, brawura, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy też, aby w podróż wybierać się wypoczętym, a swoją uwagę skoncentrować na tym co dzieje się na drodze.

 

st. asp. Izabela Gajewska

  • policyjny radiowóz, w tle policjanci podczas czynności na miejscu zdarzenia
  • toyota biorąca udział w zdarzeniu
  • pojazd ciężarowy biorący udział w zdarzeniu
Powrót na górę strony