Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znalazł portfel z pieniędzmi, przyniósł go policji

Wzorową postawą wykazał się mieszkaniec gminy Sieradz, który znalazł portfel z pieniędzmi i dokumentami. Uczciwy znalazca przekazał zgubę zduńskowolskim policjantom, którzy ustalili właściciela. Zachowanie znalazcy i jego uczciwość zasługują na słowa uznania.

9 listopada 2022 roku, do dyżurnego zduńskowolskiej policji przyszedł 44-letni mieszkaniec gminy Sieradz. Poinformował, że w Zduńskiej Woli, na ulicy Kilińskiego, na parkingu pod ZUS, znalazł portfel z dowodem osobistym i gotówką 200 zł. Dyżurny ustalił adres zamieszkania właściciela, mieszkańca Zduńskiej Woli i natychmiast wysłał tam patrol. Na miejscu nie zastano właściciela. Jego mama, zobowiązała się, przekazać synowi dobrą wiadomość.  Tego samego dnia, o godzinie 18:00, 23-letni właściciel portfela odebrał swoją zgubę. Był pozytywnie zaskoczony i jednocześnie wdzięczny uczciwemu znalazcy za szlachetne zachowanie. Wzorowe zachowanie sieradzanina jest przykładem do naśladowania. Przy okazji przypominamy, że znaleziona rzecz nie staje się naszą własnością.

Znaleziony przedmiot należy:

- zwrócić prawowitemu właścicielowi

- zgłosić ten fakt do najbliższej jednostki Policji

- zgłosić do funkcjonującego w każdym powiecie Biura Rzeczy Znalezionych.

Przypominamy, że za przywłaszczenie znalezionych cudzych rzeczy ruchomych, grozi odpowiedzialność karna. Zgodnie z art. 284 kodeksu karnego, w § 1 czytamy: Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk

 

 

 

 

Powrót na górę strony