Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31. Finał WOŚP – policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników zbiórki i rozdawali odblaski

Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy łascy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy i tych wszystkich, którzy wspierali inicjatywę pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”. Sprawdzali też, czy zbiórki pieniędzy prowadzone były przez osoby do tego uprawnione. Korzystając z okazji policjanci zorganizowali akcję rozdawania odblasków niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

W niedzielę, 29 stycznia 2023 roku łascy stróże prawa zabezpieczali imprezy związane z 31. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowane na terenie powiatu łaskiego. Celem policyjnych działań było niedopuszczenie do popełniania kradzieży i rozbojów na wolontariuszach oraz innych przestępstw na ich szkodę. Do policyjnych zadań należało również: ochrona bezpieczeństwa i porządku, w tym zapewnienie porządku w miejscach publicznych, a w szczególności w rejonach sztabów WOŚP oraz ujawnianie przypadków wyłudzania datków przez fałszywych kwestujących. Policjanci dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy zbierających pieniądze dla WOŚP.

Korzystając z okazji, policjanci z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, którzy również brali udział w zabezpieczeniu, zorganizowali akcję rozdawania odblasków dla uczestników wydarzenia. Przekazane dzieciom i innym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe z pewnością przyczyniły się do poprawy ich bezpieczeństwa podczas kwesty.

Kwesta przebiegła bezpiecznie i spokojnie. W czasie jej trwania nie odnotowano żądnych incydentów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom finału akcji charytatywnej, którzy stosowali się do przekazywanych przez funkcjonariuszy porad na temat ich bezpieczeństwa podczas zbiórki.

sierż. szt. Bartłomiej Kozłowski

  • Na zdjęciu  stoją dwaj umundurowani policjanci, między nimi stoją dwie młode kobiety ubrane w odzież moro - uczennice szkoły mundurowej w Ostrowie. Jedna z kobiet trzyma puszkę WOŚP, jeden z policjantów w ręku trzyma opaski odblaskowe. Zdjęcie zrobione na tle rynku w centrum Łasku na Placu 11 listopada.
  • Policjant z policjantką na tle rynku. Policjant trzyma puszkę WOŚP i odblaski. Między policjantami stoją dwie młode dziewczyny. Każda z nich trzyma w ręku opaskę odblaskową. Jedna z dziewczyn trzyma puszkę do kwestowania.
  • Na tle policyjnego radiowozu z jednej strony samochodu stoi policjant ze strażakiem. Strażak trzyma puszkę do kwestowania WOŚP. Po drugiej stronie radiowozu stoi policjant, policjantka i drugi strażak.
  • Przy motocyklu typu czoper z jednej strony stoi dwóch policjantów, z drugiej strony policjantka i mężczyzna. Na motocyklu ustawiona jest puszka do kwestowania z logiem WOŚP.
  • Na tle budynku z napisem Gminny Ośrodek Kultury w Widawie stoi policjant z policjantką. Policjant trzyma w ręku odblaski. Między policjantami stoją trzy dziewczyny wolontariuszki WOŚP. Jedna trzyma plakat z logiem WOŚP, druga trzyma puszkę do kwestowania, trzecia trzyma opaskę odblaskową.
  • Zdjęcie zrobione wieczorem, na pierwszym planie na oświetlonej ulicy przy chodniku widać tył zaparkowanego radiowozu policyjnego, w tle z przodu widać pojazdy oraz dużą grupę osób.
Powrót na górę strony