Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali o służbie w Policji

Kandydatem na policjanta może być każdy, ale nie każdy aspirujący do tej służby jest w stanie pokonać wszystkie etapy rekrutacji i przejść szkolenie podstawowe. O policyjnej pracy i kryteriach, jakie trzeba spełnić by zostać policjantem rozmawiali pabianiccy mundurowi z licealistami z Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach.

Policjanci odwiedzają uczniów w szkołach na terenie miasta i powiatu pabianickiego. To 1 lutego 2023 roku pabianiccy mundurowi oraz pracownicy zajmujący się sprawami kadrowymi w komendzie, spotkali się z licealistami, aby przybliżyć im specyfikę pracy policjanta. Młodzież miała okazję zapoznać się szczegółowo z etapami rekrutacji do służby oraz poznała strukturę organizacyjną jednostki i główne zagadnienia, jakimi zajmują się poszczególne wydziały. Dla wielu z obecnych może to być początek drogi do służby i upragnionego munduru. Przedstawiona została również możliwość rozwoju i kształcenia zawodowego. Atrakcyjność służby obrazowały osobiste doświadczenia policjantów współprowadzących spotkanie. Założeniem programu skierowanym do uczniów klas maturalnych jest chęć rozpowszechniania informacji dotyczących rekrutacji oraz wymogów formalnych związanych z przyjęciem do policyjnej służby. Omawiana tematyka wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów. Dla wielu z obecnych może to być początek drogi do służby i upragnionego munduru.

 

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji dokumenty mogą pobrać i osobiście złożyć w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Zapraszamy.

kom. Ilona Sidorko

Powrót na górę strony