Informacje

Czujny policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

Spostrzegawczość oraz szybka reakcja zduńskowolskiego policjanta będącego w czasie wolnym od służby, kolejny raz doprowadziła do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. 30-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli trafił do zakładu karnego, w którym spędzi kilka miesięcy.

Policjantem jest się zawsze, również w czasie wolnym od służby. Potwierdził to zduńskowolski policjant Wydziału Kryminalnego. Wracając z zakupów, zwrócił uwagę na mężczyznę idącego ulicą Szadkowską. Był przekonany, że jest to, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli, 30-letni mieszkaniec miasta.

Policjant bez chwili zawahania przystąpił do czynności. Zaparkował samochód i skierował się w stronę poszukiwanego. 30-letni zduńskowolanin, zauważył policjanta i zaczął uciekać między blokami. Policjant dogonił mężczyznę i uniemożliwił mu oddalenie się z miejsca do momentu przyjazdu patrolu. 30-latek został osadzony w PDOZ, a następnie przewieziony do zakładu karnego. Ma do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji zduńskowolskiego policjanta, poszukiwany nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.

Zduńskowolscy policjanci każdego dnia udowadniają, że służba w Policji to nie jest zwykła praca. To misja – służba społeczeństwu i przede wszystkim gotowość, by o każdej porze dnia i nocy móc zareagować. Niezależnie, czy jesteśmy na służbie czy mamy wolny dzień. Reagujemy na łamanie prawa, porządku publicznego, ratujemy ludzkie życie – często z narażeniem własnego.

 

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk

Powrót na górę strony