Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzki policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja sklepowego

Policjantem jest się również po służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, który w czasie wolnym zatrzymał złodzieja sklepowego w jednym z retkińskich marketów. Dzięki jego reakcji skradziony towar powrócił na półki sklepowe, a złodziej za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

28 sierpnia 2023 roku przed godziną 21:00 do dyżurnego III Komisariatu Policji w Łodzi wpłynęło zgłoszenie o kradzieży sklepowej przy ul. Maratońskiej w Łodzi.

Retkińscy funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce ustalili, że 30- latek został już zatrzymany…przez policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, który po służbie robił zakupy w tym samym dyskoncie. 

Stróż prawa kiedy znajdował się na sali sprzedażowej zauważył jak młody mężczyzna nerwowo rozgląda się wokół siebie stojąc przy regałach z alkoholem. Po chwili złodziej zaczął chować szklane butelki różnych trunków do torby, która miał przy sobie. Następnie szybkim krokiem przekroczył linie kas nie płacąc za alkohol po czym wyszedł ze sklepu. Policjant natychmiast zareagował. Pobiegł za mężczyzną i po krótkim pościgu ujął go na pobliskim przystanku. Sprawcą kradzieży okazał się być 30-letni mężczyzna. Skradzione mienie o wartości przekraczającej 500 złotych zostało odzyskane i wróciło do dalszej sprzedaży.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z III Komisariatu Policji w Łodzi. Za  przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony