Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jesteś gotowy podjąć wyzwanie? Mamy dla Ciebie miejsce w służbie kryminalnej

Sherlock Holmes bez swojego doktora Watsona, to jak wydział kryminalny bez techników kryminalistyki. W strukturze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi znajduje się takie laboratorium. Funkcjonariusz pełniący służbę w tej komórce musi być pasjonatem. Podejmiesz wyzwanie?

W strukturze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi znajduje się Laboratorium Kryminalistyczne. Pracujący tam funkcjonariusze jak i pracownicy cywilni to wysokiej klasy specjaliści, którzy wykorzystują swą rozległą wiedzę oraz sprzęt, aby wspomóc śledczych w analizowaniu śladów kryminalistycznych, dzięki którym sprawa zostanie rozwiązana. Laboratorium strukturalnie podzielone jest na pracownie specjalizujące się w konkretnych rodzajach badań m.in.: daktyloskopijnych, traseologicznych, chemicznych, mechanoskopijnych, wypadków drogowych, badań dokumentów, informatycznych, poligraficznych czy biologicznych. Funkcjonariusze prowadzą również nadzór nad pracą techników kryminalistyki komend powiatowych i miejskich z terenu garnizonu łódzkiego. Aby taka praca była możliwa, wszyscy specjaliści muszą posiadać rozległą, branżową wiedzę. Technicy kryminalistyki biorą bezpośredni udział w oględzinach i różnych czynnościach procesowych dotyczących poważnych przestępstw. Urządzenia wykorzystywane w analizowaniu śladów należą do najlepszych w branży. Funkcjonariusz pełniący służbę w tej komórce musi być pasjonatem, który lubi podnosić swoje kwalifikacje zawodowe stając się specjalistą, a potem ekspertem w danej dziedzinie. Spostrzegawczość, sumienność i dokładność to jedne z podstawowych cech jakimi charakteryzuje się technik kryminalistyki.

Jeśli te przymioty definiują Ciebie - podejmij wyzwanie, rozpocznij proces rekrutacji i dołącz do nas! Mamy dla Ciebie miejsce w Łodzi, Pabianicach i Zgierzu.

podkom. Adam Dembiński
 

Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Glos_003_sd.m4a

Pobierz plik Glos_003_sd.m4a (format mp3 - rozmiar 1.17 MB)

Powrót na górę strony