Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z policjantami w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”

Od początku września na terenie placówek oświatowych powiatu łaskiego, w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły", policjanci przeprowadzają liczne spotkania edukacyjno-profilaktyczne. Mundurowi oprócz przedstawienia teorii dotyczącej podstawowych zasad ruchu drogowego, rozmawiają z dziećmi o tym jak zachować się przy kontakcie z bezpańskim psem czy też z osobą obcą.

W trakcie trwania drugiego tygodnia nowego roku szkolnego, łascy policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Buczku oraz Bałuczu, ucząc najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drogach. 

W ramach prowadzonych działań ,,Bezpieczna droga do szkoły" policjanci przypominają podstawowe zasady ruchu drogowego, które obowiązują zarówno pieszych jak i rowerzystów. W trakcie spotkań zwracają szczególną uwagę na to, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego. 

Mundurowi przypominają uczniom, aby idąc do szkoły unikali rozmów z nieznajomymi, przechodzili przez ulicę w wyznaczonych miejscach stosując zasadę ograniczonego zaufania oraz aby bez względu na pogodę zawsze nosili na ubraniu bądź plecaku elementy odblaskowe. Uczniowie przypomnieli sobie jak należy zachować się w przypadku napotkania bezpańskiego, agresywnego psa. 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych! Apelujemy do rodziców, nauczycieli i przede wszystkim do dzieci o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy zapewnić najmłodszym bezpieczne dotarcie do szkoły i z powrotem!

sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski 

  • Policjant rozmawia z pierwszoklasistami o bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły.
  • Policjant rozmawia z uczniami klas drugich i trzecich o bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły.
  • Dzieci wraz z policjantem pozują do zdjęcia grupowego.
  • Policjant rozmawia z siedzącymi przed nim dziecmi o bezpieczeństwie.
  • Dzieci słuchają rad policjanta.
  • Dzieci siedzące na ławkach zgłaszają się do udzielenia odpowiedzi na pytanie policjanta.
Powrót na górę strony