Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uważajcie na drogach – dwa wypadki śmiertelne w powiecie piotrkowskim

Do dwóch wypadków śmiertelnych doszło w miniony weekend na terenie powiatu piotrkowskiego. Zginęły 4 osoby. Apelujemy o ostrożność!

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło w sobotnie popołudnie. Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej numer 742 na wysokości miejscowości Stobnica doszło do potrącenia rowerzysty. Ze wstęnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem jaguar 41-letni mieszkaniec Przedborza potrącił poruszającego sie w tym samym kierunku rowerzystę, który pomimo prowadzonej reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło około godziny 20:00 na 339 km drogi A1 na wysokości miejscowości Sierosław. Ze wstępnych ustalen wynika, że kierujący pojazdem kia na chwilę obecną z niewyjąśnionych przyczyn uderzył w bariery energochłonne, następnie auto zapaliło się. W wyniku tego wypadku śmierć poniosły trzy osoby podróżujące tym pojazdem. W obu przypadkach policjanci na miejscu zdarzenia wykonali niezbędne czynności. Okoliczności powstałych zdarzeń są wyjaśniane pod nadzorem prokuratury.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.  Dozwolona przepisami prędkść nie zawsze jest prędkością bezpieczną. Dlatego zawsze należy dostosować ją do warunków drogowych oraz własnych umiejętrości.  Sam fakt posiadania uprawnień do kierowania pojazdami nie sprawi, że jesteśmy dobrymi kierowcami i  że znic nas nie zaskoczy. Nadmierna prędkość, brawura, brak koncentracji za kierownicą może doprowadzić do tragedii.

st. sierż. Oliwia Kowalczyk

  • Wypadek DW 742
  • Wypadek A1
Powrót na górę strony