Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawidłowa reakcja policjanta po służbie

Spostrzegawczość, zaangażowanie, obowiązek niesienia pomocy, odpowiedzialność za bycie policjantem, to wszystko zadecydowało o prawidłowej reakcji funkcjonariusza, który w czasie wolnym od służbowych obowiązków znalazł się w pobliżu zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusz Sekcji I Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi 12 grudnia 2023 roku  wracał samochodem po służbie do domu, kiedy pomiędzy Mianowem a Kałowem w powiecie pabianickim, zauważył leżący na poboczu kask motocyklowy. Natychmiast zatrzymał się, przypuszczając, że mogło dojść do niebezpiecznej sytuacji na drodze i ktoś może potrzebować pomocy. Nie pomylił się. Około trzech metrów od jezdni leżał motorower a obok niego mężczyzna. Policjant bez chwili zwłoki ruszył na ratunek. Ułożył leżącego w bezpiecznej pozycji bocznej i zaalarmował oficera dyżurnego. Został na miejscu kontrolując funkcje życiowe mężczyzny do czasu przyjazdu policyjnego  patrolu z pobliskiego komisariatu. Okazało się, że kierowca motoroweru był nietrzeźwy, badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci ustalili także, że kierując motorowerem złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 46-latek usłyszał zarzuty. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, za kierowanie  wbrew obowiązującemu sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów, do więzienia można trafić nawet na 5 lat.

Sytuacja, która wygląda na niebezpieczną wymaga reakcji. Każdy z nas może być świadkiem zdarzenia drogowego, czy przechodzić obok leżącej osoby zagrożonej wychłodzeniem. Pamiętaj! Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Dagmara Mościńska

  • pomagamy i chronimy.
Powrót na górę strony