Informacje

Skutki zaśnięcia za kierownicą. Tym razem, kierowcy mieli bardzo dużo szczęścia.

Zmęczenie i w efekcie zaśnięcie było przyczyną zdarzenia drogowego, które miało miejsce w nocy 5 lutego 2024 roku na autostradzie A1. Prosimy o ostrożność i odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za innych użytkowników dróg.

Policjanci z radomszczańskiej drogówki zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego, jakie miało miejsce kilka minut przed godziną 23.00, na autostradzie A1, na wysokości miejscowości Gomunice. Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że 54-letni kierujący volkswagenem zasnął na krótką chwilę za kierownicą, stracił panowanie nad autem i uderzył w bariery energochłonne rozdzielające drogę. Mężczyzna z pojazdu wydostał się o własnych siłach. Chwilę później w golfa uderzył jadący lewym pasem kierujący osobowym mercedesem. Ten pojazd, zakończył jazdę na barierach energochłonnych z prawej strony nitki autostrady w kierunku Katowic. W krótkim czasie na wrak volkswagena najechał kierowca ciężarówki. Mimo olbrzymich zniszczeń w pojazdach, żaden z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń ciała skutkujących hospitalizacją. Wszyscy trzej panowie podróżowali sami, byli trzeźwi. Na sprawcę kolizji,  mieszkańca województwa śląskiego, policjanci nałożyli mandat karny. Ruch w kierunku Katowic był całkowicie wstrzymany przez blisko 2 godziny.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby zwracali uwagę na swoje samopoczucie podczas jazdy. Nie wolno ignorować zmęczenia, znużenia lub pogarszającego się stanu zdrowia. Bez wątpienia, zmęczenie powoduje obniżenie funkcji psychomotorycznych kierowcy, co wpływa na koncentrację. W takich sytuacjach koniecznie trzeba zatrzymać pojazd w miejscu bezpiecznym i odpocząć. Ignorowanie sygnałów organizmu może mieć tragiczne konsekwencje.

 

Nadkomisarz Aneta Wlazłowska  

  • Wrak volkswagena golfa po zderzeniu z barierą energochłonną oraz innym pojazdem osobowym i cieżarówką
  • Mercedes osobowy po zderzeniu z volkswagenem golfem.
  • Uszkodzenia ciężarówki po uderzeniu w volkswagena golfa.
Powrót na górę strony