Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mężczyźnie w kryzysie emocjonalnym. Każdego dnia pomagamy i chronimy!

Dzięki pomocy służb ratunkowych 26-letni mężczyzna, którego życie i zdrowie było zagrożone, trafił do bełchatowskiego szpitala. We wszystkich sytuacjach kiedy osoba znajduje się w stanie kryzysu emocjonalnego obok szybkości działania ważny jest profesjonalizm służb odpowiedzialnych za ochronę życia i zdrowia. Przypominamy, że osoby w kryzysie emocjonalnym mogą szukać wsparcia między innymi na infoliniach organizacji i instytucji zajmujących się pomocą osobom przechodzącym trudne chwile.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie oraz policyjni negocjatorzy z KWP w Łodzi, pomogli 26-latkowi, który był w kryzysie emocjonalnym. Z informacji jakie otrzymał dyżurny policji wynikało, że życie bełchatowianina może być zagrożone. Zgłaszający podali, że mężczyzna zamknął się w mieszkaniu na 10 piętrze jednego z bloków w Bełchatowie. Mimo próśb rodziny nie chciał on otworzyć drzwi i groził, że targnie się na swoje życie. W takich sytuacjach policjanci zawsze działają błyskawicznie i zdecydowanie, ponieważ ochrona życia i zdrowia ludzkiego jest najważniejsza. Na miejscu oprócz policjantów błyskawicznie pojawili się również funkcjonariusz państwowej straży pożarnej. Ponieważ mężczyzna nie otwierał drzwi i nie chciał rozmawiać, grożąc jednocześnie, że targnie się na swoje życie, na miejscu pojawili się również policyjni negocjatorzy. Kilkugodzinna akcja służb mundurowych spowodowała, że mężczyzna otworzył drzwi i znalazł się pod opieką lekarzy. Decyzją obecnych na miejscu medyków 26-latek został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Obecnie zajmują się nim specjaliści i jego życiu nic nie zagraża.

Każdy sygnał o potrzebie pomocy osobie, która przechodzi trudną sytuację, co może powodować zagrożenie dla jej zdrowia i życia, jest przez policjantów traktowany priorytetowo. W takich sytuacjach bardzo ważna jest także pomoc i reakcja rodziny, sąsiadów, którzy nie mogą lekceważyć sygnałów świadczących o tym, że ktoś z otoczenia znajduje się w kryzysie emocjonalnym, który w konsekwencji może powodować zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Szybkie powiadomienie służb daje szansę na skuteczną pomoc.
Przypominamy, że osoba w kryzysie emocjonalnym może szukać pomocy zupełnie anonimowo choćby poprzez kontakt telefoniczny ze specjalistami na różnych infoliniach np. w Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod numerem telefonu 800 70 22 22 lub w Kryzysowym telefonie zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pod numerem telefonu 116 123
Przypominamy też, że Polska Policja opracowała informator z numerami telefonów obsługiwanych przez instytucje i organizacje udzielające wsparcia i pomocy młodym osobom Potrzebujesz wsparcia zadzwoń.

nadkomisarz Iwona Kaszewska

  • radiowóz policyjny.
Powrót na górę strony