Informacje
Rozmiar czcionki
-
26-letni łodzianin, posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i osiąganych dochodach próbował wyłudzić kredyt bankowy opiewający na kwotę 29 000 złotych. Pracownicy banku zorientowali się, że mają do czynienia z próbą oszustwa i powiadomili funkcjonariuszy KMP w Łodzi. Przy okazji wpadła 30-letnia mieszkanka Aleksandrowa Łódzkiego, która handlowała podrobionymi zaświadczeniami o zatrudnieniu.
Dodano: 25.08.2017 KMP Łódź -
Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".
Dodano: 25.08.2017 KGP -
W dniach 21.08 – 23.08.2017 roku 44 funkcjonariuszy Kompanii 3 Prewencji Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zostali skierowani do pełnienia służby w ramach zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie województwa kujawsko – pomorskiego dotkniętego nawałnicami.Pomoc łódzkich policjantów została wysoko oceniona przez okolicznych mieszkańców i Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi.
Dodano: 25.08.2017 OPP Łódź -
24 sierpnia o godzinie 23:45, na Św. Antoniego-Pl. Kościuszki doszło do wypadku drogowego. Jak, wynika ze wstępnych ustaleń 35 – letni kierujący fiatem punto nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z suzuki, którym kierował 20 letni mieszkaniec Tomaszowa. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznała pasażerka suzuki. Kierujących pojazdami przebadano na zawartość alkoholu, 20 latek był trzeźwy, natomiast kierującemu punto alkotest wykazał 1,6 promila. Mężczyzna został przewieziony do komendy policji i osadzony w policyjnym areszcie. 24 sierpnia o godzinie 8:40, na ulicy Radomskiej został zatrzymany 48-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, mężczyzna kierował fiatem cc, miał ponad 1 promil w organizmie. 24 sierpnia o godzinie 19:50, na Warszawskiej policjanci zatrzymali 50 letniego rowerzystę, któremu alkotest wykazał 1,5 promila.
Dodano: 25.08.2017 KPP Tomaszów Mazowiecki -
Po sygnale od świadka policjanci namierzyli i zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Pirat drogowy nie zatrzymał się do kontroli i wpadł po policyjnym pościgu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 25.08.2017 KPP Łowicz -
We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn. Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.
Dodano: 25.08.2017