Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandal, który uszkodził kilkanaście aut zatrzymany przez policję

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas nocnego powrotu do domu demolował stojące na parkingach auta. Urywając lusterka i kopiąc w karoserie łącznie uszkodził co najmniej 19 samochodów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 5 lipca 2017  roku około godziny 1:00  w nocy do dyżurnego pabianickiej komendy wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonego świadka, który widział najprawdopodobniej pijanego wandala niszczącego auta.

Z pierwotnego zgłoszenia wynikało, że chuligan  idąc ul. Niecałą w Pabianicach kopał oraz urywał lusterka  w zaparkowanych pojazdach.  Po telefonicznym sygnale natychmiast w ten rejon skierowany został patrol, któremu przekazano rysopis podejrzewanego. Policjanci po drodze , jadąc ulicami Szarych Szeregów, Robotniczą i Ostatnią zauważyli wiele uszkodzonych aut. Głównie miały pourywane lusterka. Z dalszych ustaleń wynikało, że wandal wszedł do klatki schodowej pobliskiego bloku. Funkcjonariusze wytypowali jednego z lokatorów i dotarli do jego mieszkania.

40-letni mieszkaniec Pabianic, który z zawodu jest …mechanikiem samochodowym był bardzo agresywny. Wielokrotnie znieważał słownie zatrzymujących go mundurowych. Nie podporządkowywał się ich poleceniom nakazującym zgodne z prawem zachowanie się. W radiowozie kopał i pluł.

 Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Wstępnie funkcjonariusze ujawnili 19 pojazdów, w których uszkodzona była powłoka lakiernicza lub urwane lusterko. Śledczy docierają do kolejnych pokrzywdzonych, którzy szacują straty .Za chuligańskie zachowanie , zniszczenie mienia i znieważenia policjantów, pabianiczaninowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziękowania dla mieszkańców Pabianic, którzy widząc w nocy tę sytuację nie pozostali obojętni i zaalarmowali policję.

 

Powrót na górę strony