Pijany ojciec quadem na drodze krajowej przwoził dziecko - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany ojciec quadem na drodze krajowej przwoził dziecko

Szybka interwencja dzielnicowych z Paradyża być może uratowała życie 10 letniemu chłopcu i jego 42 letniemu ojcu. Nietrzeźwy kierowca quada, jechał wraz ze swoim synem bez kasków, drogą krajową K 74 .

Dzielnicowi z Paradyża, 18 czerwca  2018 roku, około godziny 16.45 na drodze krajowej K 74 w miejscowości Wójcin zatrzymali do kontroli drogowej  kierowcę pojazdu typu Quad. Uwagę policjantów przede wszystkim zwróciło to, że  pojazdem  przewożone było dziecko. Zarówno  kierowca  jak tez 10 latek nie mieli  kasków ochronnych, a pojazd nie  posiadał tablic rejestracyjnych.  Policjanci podczas kontroli  ustalili także, że 42  letni kierowca  quada jest nietrzeźwy.  Po badaniu stanu trzeźwości kierowcy, okazało się, że ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Zatrważające jest to, że w takim stanie przewoził syna drogą  krajową o ogromnym natężeniu ruchu w tym pojazdów ciężarowych.

Przypominamy:

Quady to nie zabawki. Apelujemy o ostrożność i więcej wyobraźni. Za niewłaściwe korzystanie z tych czterokołowców grożą sankcje karne.

Kierujący czterokołowcem oraz osoba przewożona takim pojazdem, w czasie jazdy jest obowiązana używać kasków ochronnych.

Nie dotyczy to czterokołowców wyposażonych w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa (art. 40).

 

Uprawnienia do kierowania czterokołowcami (ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami)

 

Do kierowania czterokołowcem lekkim uprawnia posiadanie prawa jazdy kat. AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1, D, T.

Do kierowania czterokołowcem uprawnia posiadanie prawa jazdy kat: B1, B,

 

Więcej informacji znajdziesz tutajhttp://www.lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/27039,Zanim-wsiadziesz-na-quada-lub-kupisz-go-dziecku-przeczytaj.html

 

asp.szt. Barbara Stępień