Informacje
Rozmiar czcionki
-
APELUJEMY i OSTRZEGAMY !!!! Prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Jeżeli dzwoni do nas osoba, która podając się za policjanta żąda od nas pieniędzy na jakikolwiek cel - pamiętajmy, że jest to OSZUST. Każdy taki telefon powinien wzbudzić czujność ! W każdym przypadku odebrania takiej informacji telefonicznej należy natychmiast się rozłączyć i powiadomić policję. Każdorazowo warto wszystko gruntownie sprawdzić i nie ulegać namowom przestępców.
Dodano: 11.02.2020 KPP Bełchatów -
Kontynuując cykl spotkań promujących służbę w policji, w ramach „Dni Otwartych” stróżów prawa odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy. Blisko 30-osobowa grupa uczniów wysłuchała porad jak wstąpić w szeregi policji oraz jakie korzyści wynikają z takiej ścieżki zawodowej.
Dodano: 11.02.2020 KPP Łęczyca -
Odzież i galanteria skórzana z podrobionymi znakami towarowymi nie trafi do sprzedaży. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją na jednym ze stoisk piotrkowskiego targowiska zabezpieczyli duże ilości nielegalnego towaru. Wprowadzanie do obrotu podrabianego towaru, zgodnie z prawem własności zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 11.02.2020 KMP Piotrków Trybunalski -
10 lutego 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Rozprzy w powiecie piotrkowskim. Poprzedni Posterunek Policji w tym rejonie funkcjonował od grudnia 2007 roku do połowy stycznia 2010. Odtworzenie posterunku to efekt współpracy i zaangażowania samorządu lokalnego, Policji oraz organów państwowych.
Dodano: 11.02.2020 KMP Piotrków Trybunalski -
102km/h i 0,6 promila alkoholu w organizmie to wynik kontroli przeprowadzonej przez policjantów z grupy SPEED. 32- letni kierowca renault stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 11.02.2020 KMP Łódź -
11 lutego 2020 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i opiekunów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Dodano: 11.02.2020 KWP Łódź -
Początki definiowania problematyki jednolitego numeru alarmowego sięgają 29 lipca 1991 r., kiedy Rada Europy wydaje stosowną uchwałę. Szczegółowe regulacje zawarte zostają w dyrektywie Parlamentu Europejskiego 2002/22/WE z 7 marca 2002 r. w sprawie usługi powszechnej i związanych z sieciami i usługami łączności elektronicznej praw użytkowników. Polskim aktem normatywnym jest Ustawa z dnia 22 listopada 2013 r. o systemie powiadamiania ratunkowego (Dz.U. 2013 poz. 1635 z późn. zm.). Wypracowanie funkcjonowania Systemu Powiadamiania Ratunkowego (SPR) na terenie całego kraju w ujednoliconym kształcie w sferze formalno-prawnej, organizacyjnej, jak i technicznej pozwoliło na zestandaryzowany sposób obsługi zgłoszeń alarmowych kierowanych na numer 112.
Dodano: 11.02.2020 KGP