Tag Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rozmiar czcionki
- Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa – w łódzkim wpłynęło ponad 35 tysięcy zgłoszeń Mapy zagrożeń okazały się ważnym i bardzo popularnym narzędziem służącym do identyfikacji i przedstawienia skali oraz rodzaju zagrożeń. To doskonałe źródło wiedzy dla instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja zagrożeń. nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa , czyli od 14 września 2016 roku, na terenie województwa łódzkiego mieszkańcy nanieśli 35 886 zgłoszeń, na terenie całego kraju aż 501 168. Wszystkie są w odpowiednim terminie weryfikowane głównie przez „gospodarzy” danego terenu czyli dzielnicowych. W przypadku potwierdzenia policja podejmuje działania aby skutecznie wyeliminować lub tez zminimalizować wskazane zagrożenie ( około 40 % to zgłoszenie potwierdzone) . Informacje te przekazujemy także zgodnie z właściwością innym służbom i instytucjom.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w łódzkim
- Konferencja dotycząca programów "Dzielnicowy bliżej Nas" oraz " Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa " w woj. łódzkim 7 grudnia w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się konferencja dotycząca realizacji programów „ Dzielnicowy bliżej Nas” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa „ w województwie łódzkim. Na spotkaniu gościliśmy m.in. Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Pana Krzysztofa Janeckiego, reprezentantów posłanki na Sejm RP Pani Alicji Kaczorowskiej, Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi starszego brygadiera Jarosława Wlazłowskiego oraz archidiecezjalnego duszpasterza policji w Łodzi księdza Jacka Syjuda. Była to doskonała okazja do nagrodzenia przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego wyróżniających się 23 dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych Łódzkiego Garnizonu Policji.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa 27 października 2016 roku o godzinie 19.42 w TVP 3 zostanie premierowo wyemitowany materiał autorstwa Katarzyny Kindykiewicz dotyczący Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Materiał ten powstał dzięki współpracy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi z Łódzkim Ośrodkiem TVP. Serdecznie zapraszamy do oglądania !
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już w całej Polsce – odnotowano ponad pół miliona odsłon Od kilku dni każdy obywatel naszego kraju ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona we wszystkich województwach. Interaktywne narzędzie pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny.
- Pierwsze efekty funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń. Dzielnicowi wyeliminowali narkotyki z rynku. Policjanci ze zgierskiej komendy weryfikowali informacje z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące osób mogących posiadać narkotyki. Prowadzone ustalenia doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który posiadał ponad 20 gramów marihuany oraz akcesoria służące do rozdrabniania i pakowania narkotyków.