Tag dopalacze
Rozmiar czcionki
- Zatrzymania, areszty, dozory i kolejne zabezpieczone dopalacze Specjalna grupa powołana przez KWP w Łodzi w związku ze zgonami po zażyciu dopalaczy zebrała w minionym tygodniu potężne żniwo. Nie było niemalże dnia bez zatrzymań, przeszukań i wyeliminowania z czarnego rynku kolejnych substancji psychoaktywnych. Policjanci oczekując na wejście w życie znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii działają. Dalece prawdopodobne jest , że wśród już zatrzymanych podejrzanych są osoby odpowiedzialne za doprowadzenie do śmierci amatorów dopalaczy. W pierwszym etapie zatrzymano 10 osób, z których 7 tymczasowo aresztowano . W drugim zatrzymano 6 podejrzanych, z których 3 aresztowano a pozostałych 3 oddano pod dozór policyjny.
- Walka z dopalaczami trwa – policjanci zatrzymują kolejnych dilerów śmierci W ciągu ostatniego tygodnia na terenie województwa łódzkiego doszło do 8 zgonów osób w wieku od 19 do 40 lat , w których prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie dopalaczami. Sytuacje te w czterech przypadkach dotyczą Łodzi a w 4 pozostałych Bełchatowa. Policjanci w Łodzi już zatrzymali dwóch dilerów w wieku 29 i 34 lat, z których młodszy usłyszał już zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób przez wyrabianie lub wprowadzanie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji. Jeżeli następstwem takich działań jest śmierć człowieka sprawcy grozi kara do 12 lat więzienia. 29-latek został tymczasowo aresztowany. Decyzje co do 34 lat prokuratura i sąd najprawdopodobniej podejmą dzisiaj. Podczas przeszukań u obu podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 450 gramów różnych substancji a kryminalni dalej pracują nad tymi sprawami.
- Kolejna akcja służb w walce z dopalaczami W pierwszy wakacyjny weekend 21/22 czerwca 2018 roku na terenie całego kraju policjanci wspólnie z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili akcję przeciw handlarzom dopalaczami. Kontrole i inne działania polegały m.in. na sprawdzeniu podejrzanych punktów stacjonarnych, sprawdzeniu mieszkań związanych ze sprzedażą internetową oraz realizacji wcześniej rozpoczętych działań przeciw dilerom. W ich wyniku m.in. zatrzymano 40 osób, którym przedstawiono zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i ustawy Prawo farmaceutyczne.
- Dopalacze niszczą życie Zbliżający się okres wakacyjnego wypoczynku to czas, kiedy dzieci i młodzież często nudząc się albo chcąc zaspokoić swoją ciekawość, bądź zaimponować swoim rówieśnikom podejmuje działania ryzykowne. Polegają one m.in. na sięganiu po różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Jak wynika ze statystyk najczęściej jest to alkohol. Zdarzają się także zatrucia młodych ludzi, którzy skusili się na tzw. dopalacze. Z uwagi na ich nieprzewidywalny jakościowo i ilościowo skład nawet w tej samej serii, wachlarz ryzyka zagrożeń dla zdrowia lub życia ludzi związanych z ich używaniem jest ogromny i nierzadko kończy się zgonem. Mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży łódzka Policja ostrzega:
- Dopalacze - śmierć kosztuje parę złotych Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
- W walce z dopalaczami Policja wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną przeprowadziła działania wymierzone przeciwko obrotowi środkami zastępczymi, tzw. dopalaczami. Akcja objęła cały kraj. Zabezpieczono 5 tys. opakowań dopalaczy oraz znaczne ilości narkotyków. Zatrzymanych zostało 67 osób. W działaniach realizowanych w piątek 23 czerwca br. wzięli udział funkcjonariusze Policji i pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Czynności były prowadzone w trybie administracyjnym oraz procesowym. We wtorek, 27 czerwca br., kolejne realizacje spraw na terenie Dolnego Śląska i Podkarpacia przeprowadzili policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji. W realizację działań zaangażowanych było 1250 funkcjonariuszy Policji i 340 pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Przeprowadzono 180 kontroli punktów sprzedaży środków zastępczych. Przeszukano 44 pomieszczenia i 132 pojazdy. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. blisko 5 tys. opakowań z zawartością środków zastępczych. Zlikwidowano 2 plantacje konopi indyjskich, zabezpieczono ponad 5 kg marihuany, amfetaminę oraz inne proszki i susz o nieustalonym składzie, będące najprawdopodobniej środkami zastępczymi. W sumie zatrzymano 67 osób - działania koordynowane były przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji.
- Dopalacze kradną życie Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. 800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównej Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.
- Profilaktyka w Rogowie – wzorcowa i doceniona „Mamy zdolną rogowską młodzież i zaangażowanych pedagogów” – zgodne stwierdzenie wójta gminy Rogów Daniela Kołady i komendanta brzezińskiej Policji insp. Cezarego Petrusa najlepiej oddaje atmosferę tego, co się działo 25 stycznia 2017 roku na auli SGGW LZD w Rogowie w trakcie FORUM IDEI KU BEZPIECZEŃSTWU I DIALOGOWI SPOŁECZNEMU Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
- Wspólnie przeciwko dopalaczom 19 stycznia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyło się pilotażowe spotkanie związane z wypracowaniem programu szeroko rozumianej walki z dopalaczami. W spotkaniu , któremu przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wraz zastępcą do spraw kryminalnych mł. insp. Tomaszem Olczykiem uczestniczyli szanowni goście -posłowie na Sejm RP Pan Jacek Kurzępa oraz Pani Alicja Kaczorowska wraz z dyrektorem biura poselskiego. W dyskusji głos zabrali również Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Piotr Beczkowski oraz Naczelnik Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi mł. insp. Robert Borowski.
- Wspólna akcja służb przeciwko dopalaczom Zatrzymane 23 osoby, przechwycone ponad 2100 opakowań z tzw. dopalaczami, a także blisko 1 kg środków odurzających i psychotropowych, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz mienie o wartości ponad 140 tys. zł – to efekt przeprowadzonych w ostatnich dniach w całym kraju wspólnych kontroli Policji, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Służby Celnej. Zajęte przez służby „dopalacze” będą teraz badane przez biegłych.
- Policjanci zabezpieczyli dopalacze Łódzcy policjanci po raz kolejny skontrolowali sklep z dopalaczami przy ul.Przędzalnianej i zatrzymali 20-letniego sprzedawcę. Sprawa miała swój początek 1 października 2016r, kiedy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi skontrolowali sklep przy ulicy Przędzalnianej i zabezpieczyli tam 69 opakowań dopalaczy oraz gotówkę pochodzącą z ich sprzedaży. Sklep został wówczas zamknięty, a Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała zakaz handlu w tym obiekcie.
- Zlikwidowany sklep z dopalaczami Zgierscy policjanci zlikwidowali sklep zajmujący się sprzedażą tzw. dopalaczy. 40-latkowi ,odpowiedzialnemu za sprzedaż zakazanej substancji, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
- Zlikwidowany sklep z dopalaczami Bełchatowscy policjanci zlikwidowali w centrum miasta zakamuflowany sklep z dopalaczami. Punkt był jak twierdza zabezpieczony w zbrojoną śluzę oraz monitoring. Sprzedaż odbywała się za pomocą specjalnej szuflady i lustra fenickiego.
- Uderzenie w handel dopalaczami i narkotykami Pajęczańscy policjanci na terenie gminy Działoszyn zatrzymali mężczyzn, w związku z podejrzenie handlu i posiadania środków odurzających oraz substancji psychoaktywnych. Ponadto u jednego z nich zabezpieczono papierosy bez polskich znaków akcyzy.
- Wspólne kontrole Policji i Sanepidu 1 lipca 2016 roku policjanci i inspektorzy sanitarni przeprowadzili na terenie województwa łódzkiego kontrole sklepów, co do których zachodziło podejrzenie handlu dopalaczami. Dotyczyło to kilkunastu placówek handlowych. Państwowi Inspektorzy Sanitarni wydali 8 decyzji o zamknięciu punktów. Łącznie w trybie administracyjnych a także procesowym zabezpieczono 664 opakowania środków zastępczych. Dodatkowo policjanci ujawnili trzy zakazane uprawy konopi indyjskich i maku .
- Policja i Sanepid w sklepie z dopalaczami Piotrkowscy policjanci zabezpieczyli 187 opakowań dopalaczy.Za wprowadzanie ich do obrotu grozi kara grzywny do miliona złotych.
- Policjanci wspierają Inspekcję Sanitarną w walce z dopalaczami 25 maja 2016 roku policjanci kolejny już raz wzięli udział w kontrolach sklepów z dopalaczami w Łodzi i w Pabianicach. W czterech punktach zabezpieczono 274 środki zastępcze.
- Skontrolowali sklep z dopalaczami Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie z pracownikami Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego skontrolowali sklep z dopalaczami. Do badań trafi kilkadziesiąt nielegalnych substancji.