Tag prewencja
Rozmiar czcionki
- Z pedagogami o Dniu Wagarowicza i nie tylko W związku ze zbliżającym się Dniem Wagarowicza, który przypada 21 marca, z inicjatywy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ,wspólnie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji dla powiatu Łódzkiego - Wschodniego oraz we współpracy z Dyrekcją Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Koluszkach 13 marca 2019 roku w Rzgowie przeprowadzono szkolenie dla dyrektorów, pedagogów i pracowników pedagogicznych szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu łódzkiego - wschodniego oraz innych instytucji z terenu województwa łódzkiego.
- Najlepszym oskarżycielem publicznym okazał się tomaszowski policjant 11 października 2018 roku na terenie OPP w Łodzi, odbył się konkurs zorganizowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – insp. Andrzeja Łapińskiego, dla najlepszego oskarżyciela publicznego Policji garnizonu łódzkiego w 2018 roku, stanowiącego zarazem wojewódzkie eliminacje do I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych, który odbędzie się w dniach 19 – 20 listopada 2018 roku w CSP w Legionowie. W zawodach uczestniczyło 43 reprezentantów komend powiatowych / miejskich Policji woj. łódzkiego, którzy na co dzień, w swoich jednostkach macierzystych, pełnią funkcję oskarżyciela publicznego./
- O bezpieczeństwie ze studentami W poniedziałek , 1 października 2018 roku, inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Łódzkim była doskonałą okazją do spotkania policji ze studentami. Mowa była oczywiście o bezpieczeństwie.
- Akcja informacyjna "Uważaj na drinka!" Wakacje skłaniają do zabaw i relaksu. Warto jednak przestrzegać kanonów bezpieczeństwa, o czym przypominają łódzcy policjanci prowadzący w mieście intensywną akcję informacyjną "Uważaj na drinka!".
- Policjanci monitorują miejsca wakacyjnego odpoczynku dzieci i młodzieży W pierwszej dekadzie czerwca 2018 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci rozpoczęli działania związane z monitorowaniem funkcjonowania obozów harcerskich. Pierwsze miały na celu nawiązanie kontaktów z organizatorami oraz komendantami obozów oraz przygotowanie tych osób do właściwej reakcji na wypadek wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych lub innych niebezpiecznych sytuacji. Przedsięwzięcie jest koordynowane z poziomu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przez Wydział Prewencji. W ramach działań międzyinstytucjonalnych utrzymywana jest stała współpraca z Łódzkim Kuratorem Oświaty, Łódzką Chorągwią ZHP i Łódzkim Okręgiem ZHR, a także służbami Wojewody Łódzkiego.
- Narada kadry kierowniczej oraz szkolenie dla koordynatorów KMZB 7 czerwca 2018 roku na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi odbyła się narada szkoleniowa z Naczelnikami Wydziałów Prewencji oraz Naczelnikami Wydziałów Patrolowo- Interwencyjnych jednostek podległych KWP w Łodzi.Przypomnijmy, że od początku funkcjonowania tej aplikacji w województwie łódzkim obywatele zgłosili niemal 52 tys. zagrożeń, które na bieżąco weryfikują i skutecznie ograniczają przede wszystkim policjanci - dzielnicowi.
- Policja apeluje o szczególną ostrożność nad wodą Przed nami kolejne ciepłe dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od 1 do 31 maja br. w całej Polsce utonęły już 62 osoby, a tylko wczoraj aż 10! Policjanci apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.
- I Kongres Suicydologiczny pod hasłem „Twoje działania mogą uratować życie” 22 marca 2018r., w siedzibie Centrum Kształcenia Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w Auli 1000, odbył się I Kongres Suicydologiczny- międzynarodowa konferencja, która gościła kilkaset osób zainteresowanych problematyką samobójstw w Polsce. Przesłanie Kongresu odbywało się pod hasłem „Twoje działania mogą uratować życie”. To ważne wydarzenie zgromadziło w jednym czasie i miejscu przedstawicieli ze strony resortów odpowiedzialnych za kształtowanie polityki zdrowotnej w zakresie strategicznych kierunków profilaktyki samobójstw i depresji w Polsce oraz międzynarodowych i krajowych ekspertów. NIE ZABRAKŁO POLICJI.
- Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester. To nie tylko czas rodzinnych spotkań ale również okres zakupów i porządków. Przygotowując się do świąt często zapominamy o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa stając się niejednokrotnie ofiarami przestępców.
- Policjanci na rzecz pomocy bezdomnym Jak co roku w okresie zimowym policjanci Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w trosce o bezpieczeństwo osób bezdomnych prowadzą intensywne działania prewencyjne mające na celu uchronienie ich przed zamarznięciem. Funkcjonariusze kontrolują pustostany, dworce oraz miejsca wskazane przez dzielnicowych i pracowników innych służb. W stałym nadzorze mają także miejsca wskazane przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, obejmując niezwłocznie sprawdzeniem każdy przekazany w ten sposób sygnał.
- Policjanci pierwszymi nauczycielami studentów z zagranicy Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi uprzedzili oficjalną inauguracje roku akademickiego w łódzkich uczelniach przeprowadzając jeszcze przed pierwszym dzwonkiem spotkania profilaktyczne dla studentów przybyłych do Polski z innych krajów w ramach programów wymiany studenckiej Erasmus+, Credit Mobility i umów bilateralnych. Podczas kilkunastu spotkań opatrzonych hasłem „Safe student in a safe city”, na przełomie września i października, z policyjnej oferty skorzystało ponad dwa tysiące żaków rozpoczynających naukę w łódzkich uczelniach, głównie w Uniwersytecie Łódzkim, Politechnice Łódzkiej i Uniwersytecie Medycznym.
- „60+ bezpieczni w ruchu drogowym” W tym roku, po raz drugi, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Policja – partner akcji, przystąpili do realizacji akcji informacyjno – edukacyjnej pod hasłem „60+ bezpieczni w ruchu drogowym”. Akcja skierowana jest do osób w wieku 60+. Z analizy danych wieku sprawców wypadków wynika, że duże zagrożenie powodują osoby starsze. Z danych Policji za 2016 r. wynika, że rowerzyści powyżej 60 roku życia byli sprawcami 479 wypadków, w których zginęło 67 osób, a 427 zostało rannych. Również z tych samych danych Policji za 2016 r. wynika, że kierowcy samochodów osobowych powyżej 60 roku życia, byli sprawcami 3419 wypadków, w których zginęło 255 osób, a 4129 zostało rannych.
- Na rzecz bezpieczeństwa pieszych - działania EDWARD w Łodzi 21 września 2017 roku Wydział Ruchu Drogowego wraz Dyrekcją i uczniami Szkoły Podstawowej nr 26 w Łodzi przeprowadził działania prewencyjne poświęconye tzw. niechronionym uczestnikom ruchu drogowego w ramach ” Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych - EDWARD”.
- 21 września - Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych 21 września 2017 roku, we wszystkich krajach europejskich, odbędzie się druga edycja 24-godzinnych działań po kryptonimem EDWARD . Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych zorganizowano podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Z całą pewnością założenie zredukowania do zera liczby śmiertelnych wypadków drogowych jest bardzo trudne do osiągnięcia w praktyce ale długoterminowym celem jest ograniczanie do minimum liczby ofiar śmiertelnych i osób ciężko rannych na drogach całego świata.
- Warsztaty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla seniorów 14 września 2017 roku w gminnym Ośrodku Kultury w Klukach odbyły się pierwsze w województwie łódzkim Warsztaty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla seniorów z powiatu bełchatowskiego w ramach niedawno zainaugurowanej kampanii informacyjno - edukacyjnej "60+ bezpieczni w ruchu drogowym". Akcja, której partnerem jest Policja, realizowana jest po raz drugi przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.
- Bezpieczny weekend na koniec wakacji Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".
- Zachowajmy zdrowy rozsądek podczas wypoczynku nad wodą Pogoda zachęca do zaplanowania aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, w tym do kąpieli. Statystyki pokazują jednak, że kąpiele pod wpływem alkoholu oraz niezachowanie należytej ostrożności podczas przebywania nad wodą są częstymi przyczynami utonięć. Dlatego pomimo wakacyjnej beztroski, nie zapominajmy o zasadach bezpieczeństwa w wodzie i nad wodą.
- Zapraszamy na sobotni piknik Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu serdecznie zapraszają całe rodziny na otwarty piknik "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", który odbędzie się 22 lipca 2017r. (sobota) od godz. 11.00 na obiekcie MOSiR Malinka Zgierz. W programie m.in. edukacja dla bezpieczeństwa , konkursy dla dzieci i młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami, pokazy sprzętu Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, pokaz udzielania pierwszej pomocy, znakowanie rowerów, i wiele innych atrakcji. SERDECZNIE ZAPRASZAMY
- Uważajmy na swoje pociechy Okres letni sprzyja częstszym pobytom naszych dzieci poza domem. Jest to również czas, gdzie najczęściej dochodzi do zaginięć i wypadków z udziałem małoletnich. Pamiętajmy o tym, aby zawsze zapewnić im należytą opiekę. Jak łatwo można stracić kontrolę nad naszymi podopiecznymi świadczyć może przypadek z ostatnich godzin.
- Kontrole stanu autokarów przewożących dzieci na wypoczynek - w wyznaczonych punktach na terenie całej Polski W wakacje możemy zauważyć zdecydowanie więcej autokarów na naszych drogach, które przewożą dzieci i młodzież. By mogły one bezpiecznie dojechać do celu, Policja uruchomiła punkty kontroli funkcjonujące w całej Polsce. Dodatkowo w niektórych stacjach kontroli pojazdów można będzie bezpłatnie sprawdzić stan techniczny autobusu. Sprawdzeń autobusów dokonuje również Inspekcja Transportu Drogowego. Pamiętajmy o ważnych aspektach związanych z wyjazdem!